Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije ostala je bez plasmana u finale Evropskog prvenstva.

Orlići su bili na korak do velikog uspjeha, ali je Portugal slavio nakon velikog preokreta s 3:2.

Srbija je bila mnogo bolji rival u prvih 45. minuta. Vodeći gol postigao je Mihajlo Cvetković, dok je drugi autogol jednog od igrača Portugala nakon šuta Đorđa Rankovića. Na pauzu se otišlo sa 2:0.

Imao je i Portugal svoje prilike, a sve je prvo iskoristio Gabrijel Silva u 60. minutu. I prije I poslije toga Srbija je stvarala šanse, ali više pogodaka u mreži Portugala nismo vidjeli. Ipak, finiš meča donio je šokantan preokret. Golovima u 89. i 95. minutu Portugal je došao do velike pobjede vrijedne plasmana u finale Evropskog prvenstva.