Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u osminu finala Rolan Garosa.

Danilović je poslije preokreta savladala hrvatsku teniserku Donu Vekić 0:6, 7:5, 7:6 (8) za rezultat karijere.

Nepuna 24 časa poslije dramatične pobjede nad Danijel Kolins, uspjela je da napravi novi čudesan preokret.

Tako je, računajući i kvalifikacije vezala šestu pobjedu u Parizu i još jednom obradovala srpske ljubitelje tenisa.

A nije djelovalo da će doći do osmine finala.

Šta god da je Olga pokušala na početku meča, nije joj uspijevalo, iako je u većini gemova rezultat bio na ivici.

Vekić je dobijala te važne, ključne poene i lako osvajala gemove.

Danilovićeva je duplom greškom u petom gemu poklonila i treći brejk protivnici koja je prvi set rešila ubrzo sa 6:0 posle samo 26 minuta igre.

Bilo je jasno da Olga nešto mora da promeni i iznenadi protivnicu.

Počela je bolje da servira, dobila početni gem drugog seta, da bi u trećem gemu uzela gem s nulom i povela sa 2:1.

Lakše je dobijala poene, počela je da pogađa i vinere i to je razlog što Vekić nije uspevala da je previše ugrozi.

Imala je doduše Vekićeva brejk loptu u petom gemu, ali je Danilovićeva uspjela da je neutrališe i zadrži servis, 3:2.

Srpkinja je povela, asom je završila gem za 4:3, ali je hrvatska teniserka uzvratila lakim gemom za 4:4.

Na 5:4, Olga je imala dvije prilike da riješi set, ali je oba puta pogriješila i Vekić se izvukla i stigla do 5:5.

Na 6:5, Danilovićeva je dodala gas, iskoristila drugu set loptu u gemu, ukupno četvrtu za 7:5 i 1-1 u setovima.

Nije uspjela da nastavi na isti način, teniserka iz Hrvatske je odmah došla do brejka i potom ga potvrdila, 2:0.

Smanjila je Olga na 2:1 iako je Dona opet imala brejk priliku.

Danilovićeva je uspjela u petom gemu da spasi tri brejk lopte i smanji na 3:2, da bi potom vratila brejk, 3:3.

Uslijedio je maratonski sedmi gem, šest brejk lopti za Vekić, ali je Olga junački sve izdržala i prvi put od početka meča našla se u vođstvu.

Imala je u osmom gemu priliku da dođe do brejka, ali se Vekić nekako izvukla i izjednačila na 4:4.

Šteta, popustila je Olga, napravila par grešaka, Dona je realizovala drugu brejk loptu u devetom gemu za 5:4, ali nije se predala srpska teniserka.

Uspjela je da vrati brejk i izjednači na 5:5, da bi potom Vekić uzvratila novim brejkom za 6:5.

Nije se dala Olga izborila je novim brejkom taj-brejk.

Imala je veliki zaostatak od 2:6, ali nije bilo predaje, uspjela je da se izdigne i sa ivice provalije stigne do 10:8 i još jedne velike pobjede.