Vodena stihija je nanijela ogromnu štetu na privatnoj i javnoj imovini, potpuno su uništene 102 kuće, oko 7.000 kuća bilo je djelimično oštećeno, 539 privrednih subjekata pretrpjelo je štete. Direktni ekonomski trošak iznosio je oko 123 miliona KM, dok je indirektni, zbog izgubljene dobiti, iznosio oko 393 miliona KM. To je predstavljalo tada, a i sada predstavlja osam do deset godišnjih gradskih budžeta.
Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić je rekao da je Bijeljina uz ogromnu pomoć naroda Semberije, kao i drugih opština i gradova u Republici Srpskoj i Federaciji BiH, struktura Civilne zaštite, specijalizovanih timova iz BiH, ali i Italije, Turske, Slovenije i Velike Britanije, humanitarnih organizacija, bratskih gradova i drugih humanih ljudi, uspjela da se izbori protiv stihije. U vremenu poslije povlačenja vode, saniran je najveći dio oštećene i uništene imovine. Najznačajnija pomoć je obezbijeđena putem vaučera.
U vremenu poslije povlačenja vode, saniran je najveći dio oštećene i uništene imovine. Najznačajnija pomoć je obezbijeđena putem vaučera. Od izuzetne važnosti bila je pomoć i donatora iz zemlje i inostranstva – Evropske Unije, UNDP-a, nevladinih organizacija.
Zahvaljujući donatorima, obnovljena je 871 kuća. Značajna je bila i donatorska pomoć u vidu plastenika, vještačkog đubriva, sjemenskog materijala i drugog materijala u vrijednosti od preko 1,5 miliona KM.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com