Rashlađivanje mačaka može biti izazov, posebno tokom toplih letnjih meseci. Međutim, na raspolaganju su nam nekoliko efikasnih metoda za rashlađivanje, koje možemo da koristimo.
Voda
Obezbedite svežu vodu uvek dostupnu za vašu mačku. Možete dodati kockice leda u posudu sa vodom kako bi je malkice ohladili. Ako mačka neće da pije vodu, pokušajte sa nekoliko posuda sa vodom u prostoriji u kojoj boravi, kao i sa fontanom za vodu, koja će joj vrlo verovatno privući pažnju.
Hladnoća
Stavite ohlađene jastučiće u prostoriji, kako bi snizili temperaturu okoline. Postoje i brojne prostirke za rashlađivanje, a sigurno je da uz pomoć klime možete da održavate temperaturu prostorije u granicama normalne.
Ventilacija
U svakom slučaju, osigurajte dobru ventilaciju u prostoru gde se mačka nalazi. Upotrebite ventilatore ili otvorite prozore kako bi strujao svež vazduh. Podsećamo, mreže na prozorima su obavezne!
Hladovina
Osigurajte dovoljno hladovine u dvorištu ili na balkonu za vašu mačku, ukoliko izlazi. Ona mora da ima zaklon od sunčeve svetlosti. Nikako je ne puštajte napolje tokom najtoplijeg dela dana, to se podrazumeva.
Gruming
Redovno četkajte mačku kako biste uklonili višak dlake i pomogli joj da se ohladi.
Naposletku, najvažnije je da pratite mačku i obratite pažnju na znakove pregrevanja, kao što su letargija, brzo disanje ili povećano lizanje. Ako primetite ove simptome, odmah potražite veterinarsku pomoć. Uvek je najbolje konsultovati se sa veterinarom kako biste dobili individualne savete za rashlađivanje tokom vrućih dana – jer veterinar poznaje vašu mačku i upoznat je sa njenim zdravstvenim stanjem.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: Minja cat