Ovo je trasa auto puta kroz Bijeljinu

U Bijeljini je danas organizovan „Dan otvorenih vrata za mjesne zajednice“ na kojem je, između ostalog, gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić upoznao predstavnike mjesnih zajednica sa urbanog i seoskog područja sa novostima u vezi sa izborom trase auto-puta Beograd-Banjaluka preko teritorije Grada Bijeljina.

– Nastojimo da pronađemo kompromisno rješenje trase, koje će biti prihvatljivo i za vlade Srbije i Srpske, ali i za potrebe Grada Bijeljina. Za prethodno najavljivanu jugoistočnu trasu koju smo predložili, koja je za nas bila najpovoljnija, dobili smo negativno mišljenje resornog ministarstva Vlade Srpske. Njihov prijedlog je da trasa ide sjevernim dijelom Semberije i da se poveže sa Popovim poljem u Brčkom i sa Račom, s obzirom na to da se ove dvije kontaktne tačke ne mogu mijenjati prema zahtjevu Srbije. Iako je najkraća trasa uz Savu, ovaj pravac nije od interesa za naš Grad, jer bi time praktično bila zaobiđena Bijeljina, sa čim su se složili svi predstavnici mjesnih zajednica. Na osnovu svega navedenog pronađeno je rješenje da trasa ide od Rače i da što kraćim pravcem dođe do Poslovno-industrijske zone 4 i odatle ide za Brčko – pojasnio je gradonačelnik Mićić, dodajući da je ovaj prijedlog trase kraći za 16 kilometara od ranije predložene i da bi zadovoljila potrebe Grada, s obzirom na blizinu centru Bijeljine, a zaobilaznicom bi bili spojeni i putevi za Ugljevik i Zvornik.

On je naveo i da bi se auto-put kod kružnog toka koji vodi ka Dvorovima spojio da budućim auto-putem ili brzim putem do Pavlovića mosta.

– Prema novom prijedlogu auto-put će biti udaljen od centra na oko pet kilometara – istakao je Petrović, dodajući da bi prema toj ideji trasa išla između Velinog Sela, Batkovića, Ostojićeva, kroz Čađavicu, Donji Magnojević i Vršane ka Brčkom.

On je dodao da bi priključci iz grada na auto-put trebali da budu kod kružnog toka koji vodi za Pavlovića put, kao i kod Industrijske zone 4, gdje je u planu da se gradi željeznička stanica.

Predstavnici mjesnih zajednica su ovom prilikom upoznati i sa aktivnostima projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novom vizijom mjesnih zajednica.
– Plan je da se aktivnosti i metodologija rada, koji su sprovođeni u pojedinim mjesnim zajednicama i pokazali su se uspješnim, prenesu i na ostale u narednom periodu,  da bi se ostvario sistematski pristup u unapređenju života mještana – najavila je šef Odsjeka za lokalni ekonomski razvoj i evropske integracije Ankica Todorović.

Izvor: investinbijeljina.org
 

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име