Mirko Blagojević: Došlo je vrijeme za naplatu – i treći entitet je realna opcija

“Oni koji su gradili sistem na preglasavanju i nepravdi, sada moraju da se suoče s posljedicama svojih odluka – došlo je vrijeme na naplatu – i treći entitet je opcija“

Predsjednik Srpske radikalne stranke „9. januar“ i advokat Mirko Blagojević izjavio je da je politička situacija u Federaciji BiH kulminirala do tačke u kojoj se sve češće i ozbiljnije razmatra mogućnost formiranja trećeg entiteta, kao realne političke opcije.

“Došlo je vrijeme na naplatu. I treći entitet je opcija“, poručio je Blagojević, komentarišući najnovija politička previranja u FBiH.

On je podsjetio da je još ranije Haris Silajdžić upozoravao bošnjačko političko rukovodstvo da je izbor Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, uz pomoć bošnjačkih glasova, nemoralan čin i politička prevara, koja će se kad-tad obiti o glavu upravo onima koji su je omogućili.

“Gospodin Silajdžić tada je jasno rekao da on i njegove pristalice neće učestvovati u tom izboru i da se takva praksa dugoročno ne može održati“, naveo je Mirko Blagojević.

On dodaje da su Hrvati danas odlučni da iskoriste političku slabost protivnika i da se izbore za svoj status, pa i za treći entitet, jer, kako kaže, već četiri izborna ciklusa nemaju autentičnog predstavnika u Predsjedništvu BiH.

Blagojević je istakao i da značajan politički uticaj na ovaj proces dolazi iz inostranstva, posebno iz Sjedinjenih Američkih Država.

“Jedan od uticajnih američkih političara hrvatskog porijekla, koji je rođen u Zapadnoj Hercegovini, lobira u okviru Trampovog političkog establišmenta za drugačiji i pravedniji položaj Hrvata u Bosni i Hercegovini“, podsjeća Blagojević.

Na kraju je zaključio da se politička realnost u BiH mijenja i da oni koji su gradili sistem na preglasavanju i nepravdi, sada moraju da se suoče s posljedicama svojih odluka.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com