Dvodnevni simpozijum o aritmijama u organizaciji Udruženja kardiologa Republike Srpske, opravdao je očekivanja i cilj, da se tokom dva simpozijumska dana, kroz četiri naučne sesije, razmijene znanja i iskustva iz savremene kliničke aritmologije, s posebnim naglaskom na najnovije tehnologije i daju nove smjernice koje će otvoriti naprednije mogućnosti liječenja pacijenata sa srčanim aritmijama.

Doktor Dejan Kojić sa IKV Dedinje i predsjednik radne grupe za aritmije Udruženja kardiologa Srbije istakao je da mu je zadovoljstvo i čast da prisustvuje simpozijumu i što u Republici Srpskoj ima više centara koji se bave elektrofiziologijom i temama aritmija.

-Elektrofiziologija je jedna od, relativno novih disciplina u kardiologiji, koja se veoma brzo razvija i drago mi je što elektrofiziološka sala postoji i u Bijeljini. Ovakvi simpozijumi su korisni jer okupljaju ljude, uključujući i mlade specijalizante, kardiologe i nas interventne elektrofiziologe, kako bismo razgovarali o novim  tehnologijama, da razmenimo iskustva u lečenju pacijenata, da uspostavljamo kontakte, rekao je dr Kojić.

-IKV Dedinje je uvek otvoreno za pacijente iz Republike Srpske, za sve kompleksne pacijente, a moram istaći da je, što se tiče elektrofiziologije,  naš centar prošle godine uradio blizu 1. 000 ablacija. Ovaj simpozijum koji je organizovan u Bijeljini je imao odličan program i organizaciju, tako da mi je drago što sam prisustvovao”, kaže dr Kojić.

Specijalista kardiologije Jasenko Radović iz Specijalne bolnice u Tuzli, koja se bavi kardiologijom i kompleksnim kardiološkim bolestima, rekao da se proteklih nekoliko godina bave i elektrofiziologijom i rješavanjem poremećaja srčanog ritma,  te da su ovakvi simpozijumi veoma značajni.

U Bijeljini započeo drugi dvodnevni Simpozijum o aritmijama u organizaciji Udruženja kardiologa RS (foto, video)

-Drago mi je da se organuziju ovakvi stručni skupovi, jer razgovaramo o poremećajima srčanog ritma, što je na prostoru BiH, ne baš mnogo zastupljena, a veoma je važna, jer je poremećaj srčanog ritma ozbiljan problem u našoj populaciji”, rekao je dr Radović. Doktor Bojan Stanetić iz Banja Luke naglasio je da Udruženje kardiloga RS marljivo radi na organizovanju stučnih skupova gdje su prisutni eminentni stručnjaci i mladi doktori, što je veoma bitno, jer kroz diskusuje se dobijaju adekvatni odgovori i rješavaju eventualne dileme u svakodnevnom radu.

-Naravno, ovo je i promocija zdravlja, zdravih navika življenja, edukaciji porodičnih doktora koji se ne bave uskom kardiologijom, a jako je važno i da specijalizanti čuju eminentne predavače”, rekao je dr Stanetić. Predsjednica Udruženja kardiologa RS dr Milica Lovrić izrazila je zadovoljstvo što je simpozijum opravdao cilj.

-Promovisani su najnoviji protokoli za liječenja srčanih aritmija, doktorima porodične medicine, internistima i kardiolozima smo prikazali kako i na koji način se liječe srčane aritmije koje su, nažalost, sve češće. Utisci su pozitivni i nastavićemo sa organizovanjem ovakvih skupova u Bijeljini, jer smo postali prepoznatljiv centar za elektrofiziologiju i aritmologiju. Na ovaj način promovišemo zdravlje, edukujemo naš kadar, pratimo razvoj savremene tehnologije i nove smjernice, a sve sa ciljem kako bismo bolje i značajnije dali doprinos liječenju naših pacijenata”, rekla je dr Lovrić. Na Simpozijumu su učestvovali doktori iz IKVB Dedinje, IKVB Sremska Kamenica, KC Bežanijska kosa, UKC Republike Srpske, MIB (Medical institute Bayer) Tuzla i BolnicE “Sveti Vračevi”.  Skup je održan pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske a u organizaciji Udruženja kardiologa Republike Srpske i Bolnice “Sveti Vračevi”.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име