Fudbaleri Krupe i Zvijezde 09 odigrali su nerješeno 1:1 u derbiju začelja u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nikola Mandić je doveo domaće u vođstvo u šestom minutu, međutim, radost domaćeg tima trajala je samo do 37. minuta, kada je Huseinbašić donio svom timu izjednačnje, a kasnije se ispostavilo i postavio konačan rezultat.

Krupa je od 68. minuta imala igrača više, jer je isključen Bašanović,  međutim, brojčanu prednost nije uspjela da iskoristi, a Mandić u 74. minutu nije uspio da realizuje penal, tačnije golman gostiju Erić je zaustavio njegov udarac sa 11 metara.

Krupljani su nakon ovog remija ostali prikovani za dno tabele i već u prvom kolu nastavka najavili kandidaturu za selidbu u Prvu ligu Republike Srske.

Široki Brijeg – Zrinjski (17)

Plasman: Sarajevo 46, Zrinjski 38, Široki 30, Mladost Doboj Kakanj 29, Željezničar 28, Sloboda 28, Radnik 22, Zvijezda 09 22, Čelik 21, Tuzla Siti 20, Gošk 18, Krupa 16.

Izvor: sport.blic.rs