Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali gradskog rivala Partizana (88:72) u meču 19. kola Evrolige.

Po četvrtinama je bilo: 24:13, 26:16, 15:19, 23:24.

Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu prepune beogradske Arene, u kojoj je bilo preko 20.000 gledalaca.

„Crveno-bijeli“ su od prvog do posljednjeg minuta kontrolisali meč i tako krunisali pobjedu iz Istanbula za drugi vezani trijumf u novoj kalendarskoj godini. Izabranici trenera Željka Obradovića opterećeni povredama nekoliko ključnih igrača, nisu uspjeli parirati raspoloženim komšijama sa Kalemegdana. Zvezda je već poslije prve četvrtine imala dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do kraja meča, a u nekim momentima meča iznosila je i +20.

Utakmica Crvena Zvezda - Partizan

Utakmica Crvena Zvezda – Partizan

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nedović sa 16 poena, Gilespi i Gedraitis postigli su po 14, Teodosić je dodao 13, a Hanga  11. Kod Partizana bolji od ostalih bili su Panter sa 17 poena i Dozier sa 12.

Ovim trijumfom Zvezda je došla do osmog trijumfa uz 11 poraza, dok Partizan sada ima učinak od 10 pobjeda i devet poraza.