SRPSKI rukometaši idu na Svjetsko prvenstvo

Рукометна репрезентација Србије пласирала се на Светско првенство које ће у јануару следеће године бити одржано у Пољској и Шведској.

Тонија Ђероне је након тријумфа против Словеније у првом мечу баража у Цељу 34:31 иу реваншу у Крагујевцу славила резултатом 23:20 (10:8).

Гости су боље почели меч и повели су са 2:0 и 3:1, али је Србија брзо узвратила, преокренула на 6:4, а Јовица Николић је у 21. минуту свом времену донео максималну триголу вишка – 9:6.

Домаћа селекција је тек што је почело друго полувреме преко Немање Илића поново дошао до великих плус 3 (11:8), али су Словенци од тог тренутка заиграли знатно боље и серијом 4:0 преокренули резултат на 12:11.

Уследила је резултатска клацкалица, екипа Ђеронина је углавном имала гол предности иу последњих десет минута се ушло са нерешеним резултатом, у великој мери захваљујући и сјајном голману Дејану Милосављеву.

Матић Сухолежник је у 52. минуту погодио за вођство гостију 18:17, ау тим тренуцима блистао је чувар мреже Клемен Ферлин, Блаж Јанц је у 54. минуту донио гостима плус 2 – 19:17 и најавио драму.

Ипак, Србија је серијом 5:0 (Радивојевић 2, Марсенић, Ђекић и голман Милосављев) у 58. минуту преокренула на 23:20 и отклонила све дилеме који тим иде у Пољску и Шведску.
Планетарно првенство биће одржано од 11. до 29. јануара 2023. године, а титулу брани селекција Данске.