ZVEZDA IZGUBILA, Borjan u besu napao sudiju

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od Kairata - 2:1 (1:1).

Kazahstanski predstavnik je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, u drugom je srpski šampion imao više od igre, ali ga je jeftino primljen gol koštao remija u Almatiju.

Nije dobro izgledala Crvena zvezda tokom prvog poluvreme, bilo je to bledo izdanje srpskog šampiona i vrlo verovatno jedno od najgorih od kako je Dejan Stanković na klupi. Pokušavali su Beograđani uglavnom da prete po levoj strani, ali to nije davalo rezulat, premalo je opasnih prilika stalo u tih 45 minuta, a uz sve to vrlo jeftino je srpski predstavnik primio gol.

Naime, Hose Kante je ostao sam posle kornera Sujumbajeva u 24. minutu i pored dvojice igrača Crvene zvezde, neometano je glavom loptu poslao iza leđa Borjanu. Veliki propust odbrane crveno-belih, domaćinu je omogućio da materijalizuje incijativu koju je do tada imao. Nakon gola, Kairat više nije pretio, već se okrenuo čuvanju rezultata, iako je opasno bilo i na samom startu meča, kada je posle svega nekoliko minuta Hovhanlsjan lako prošao Dragovića, ali je Brojan uspeo da odbrani njegov šut. Iako su bili svesni da im je gol neophodan, crveno-beli su teško dolazili do prilika, a najbolju nije iskoristio Aleksandar Katai u završnici poluvremena.

Od prvog minuta drugog poluvremena, Crvena zvezda je zaigrala mnogo bolje i značajno agresivnije, uspela je da težište prebaci pred gol Kairata i stvori nekoliko prilika, koje nisu bile opasne po gol, ali su pravile probleme domaćinu. I to se isplatilo u 57. minutu, kada su crveno-beli imali i dosta sreće. Naime, akcija je počela od Ivanića, koji je proigrao Gajića na desnoj strani, a ovaj centrirao po zemlji, a Dino Mikanović se nije snašao najbolje, te je sproveo loptu u svoju mrežu.

I nakon postignutog Crvena zvezda je dominirala i bila je daleko bolji rival od Kairata, koji se povukao pred svoj gol i eventualno čekao da iz kontre zapreti. Tukli su Krstičić, Kanga, Dioni, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže, a onda šok. U 79. minutu je Milan Rodić zaboravio na Makija Banjaka, koji je izbegao ofsajd zamku, te je bivši igrač Partizana dobio pas preko glave, a onda u situaciji jedan na jedan matirao Milana Borjana. Golman crveno-belih je odmah otrčao ka sudiji i veoma burno protestovao jer je smatrao da je bio ofsajd, pa je zbog toga dobio žuti karton. Do kraja meča su napadali crveno-beli, ali uzalud, jer je Kairat uspeo da se odbrani i sačuva pobedu pred revanš na stadionu "Rajko Mitić".

Kairat - Crvena zvezda 2:1 (1:0) (Kante 24, Banjak 79 - Mikanović 57ag).