Bijeljinski košarkaši prvi finalisti Prve lige RS

Košarkaši Radnika plasirali su se u finale ’’plej ofa’’ Prve lige RS. Bijeljinci su opravdali ulogu favorita pa su i u drugoj polufinalnoj utakmici ubjedljivo savladali Slaviju rezultatom 74:52.

Početak je pripao Radniku, sjajna igra krunisana je vođstvom nakon deset minuta od 24:13. U drugoj četvrtini domaći sastav je zaigrao nešto bolje pa se na odmor otišlo sa osam poena viška u korist radnika 38:30.

U nastavku Radnik ponovo dominira i rješava treću četvrtinu sa 22:12.

U poslednjem periodu radnik je održavao stečenu prednost, pa je sigurna pobjeda i plasman u finale bio neupitan.

U domaćem sastavu istakao se Matija Šehovac sa 9 poena, zatim slijede Srđan Lalović, Dušan Elez, Darko Damjanović sa 8 postignutih koševa.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je košarkaš Radnika Srđan Jovanović koji je ubacio 15 poena, takođe dvocifreni učinak ostvarili su Dejan Kokoruš 12, Dušan Kecman 10 poena i 18 skokova, te Đorđe Mičić koji je upisao 10 koševa.

SLAVIJA 1996 – RADNIK BN BASKET  52:74
(13:24, 17:14, 12:22, 10:14)

Dvorana: SD ’’Slavija’’ u Istočnom Sarajevu. Bez gledalaca. Sudije: Dragan Komar, Miljan Kovačević, Danijel Papaz.

SLAVIJA 1966: Njegovanović, Elez 8, Macan 3, Pilindavić 7, D. Damjanović 8, Šušić 5, Šehovac 9, L. Damjanović 2, Biberdžić 2, Lalović 8, Ž. Damjanović. Trener: Aleksandar Damjanović.

RADNIK BN BASKET: Berbakov 8, Kokoruš 12, Kecman 10, Mičić 11, Jovanović 15, Radović, Vlačić 4, Stojanović, Markez 5, Curović 2, Spasojević 5, Kajmaković 2. Trener: Vladimir Radovanović.

Radnik će u finalu odmjeriti snage sa boljim iz susreta Drina Princip - Budućnost BN, prvi susret Budućnost BN je riješila u svoju korist rezultatom 68:53.

Druga polufinalna utakmica ’’plej ofa’’ između Drine Princip i Budućnosti, igra se danas u Zvorniku sa početkom u 19.00 časova.