KK ''UNSU'': Gavrilovićeva najuspješnija takmičarka turnira u Brodu

Saopštenje kk "UNSU" Bijeljina prenosimo u cjelosti:

"U Brodu, na međunarodnom karate turniru koji je okupio oko 350 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji, naši mladi takmičari nastupivši u dvanaest takmičarskih kategorija osvojili su jedanaest medalja; pet zlatnih, tri srebrne i dvije bronzane.

Pored toga, našu Mariju Gavrilović zlatnu u dvije kategorije organizator je proglasio za nabolju takmičarku turnira. Gavrilovićeva je bila najuspješnija u borbama u kategoriji djevojčica 13 godina (-44) i u kategoriji kadetkinja (-47). Njeni nastupi i rezultati govore da se iako još uvjek nepodpuno zdrava, polako vraća u željenu formu kakvu je imala prije nego je morala napraviti pauzu u radu zbog zdravstvenih razloga.

Pored nje zlatne medalje osvojiji su; Milica Mijić u borbama u kategoriji djevojčica 12 godina (50), Nedić Slavoljub u borbama u kategoriji dječaka 8/9 godina (-30), Jana Ivković u borbama u kategoriji djevojčica 8/9 godina (-32).

Srebrne medalje osvojili su; Nikolina Ina Ivković u katama u kategoriji djevojčica 6 godina i mlađe, Milica Mijić u kategoriji djevojčica 12 godina i Marija Mijić u katama u kategoriji djevojčica 10 godina.

Bronzane medalje osvojii su; Nikola Knežević u borbama u kategoriji dječaka 13 godina (55+) i Milenko Ivković takođe u borbama u kategoriji dječaka 8/9 godina (45+) i Marija Mijić u borbama u kategoriji djevojčica 10 godina (-37).

U naredna tri vikenda očekuju nas nastupi na Balkanskom prvenstvu za djecu do 13 godina u Poreču, zatim na međunarodnim turnirima u Novom Sadu, Zvorniku i Herceg Novom. Veoma naporan raspored i zahtjevan za realizaciju u svakom smislu, naročito ako uzmemo u obzir broj nastupa u proteklih mjesec dana. Potrudit ćemo se da sve planirano i ostvarimo, a sve sa ciljem napredka naših takmičara i podizanja forme za one koje do kraja godine očekuju nastupi na zvaničnoj međunarodnoj sceni.