Četiri novosadske medalje za sjajne bijeljinske ''Akademce''

Na jučerašnjoj 8. NOVOSADSKOJ TRCI ZA DJEČIJI OSMEH koja se tradicionalno održava u Kameničkom parku pored Novog Sada, na jednoj od zahtjevnijih trkačkih staza, bijeljinski mladi atletičari AK "Akademac" postigli su odlične rezultate.

Bijeljinski atletičari u jakoj konkurenciji atletskih klubova iz Srbije i regiona, u svojim uzrasnim kategorijama osvojili su četiri medalje.

Medalje je osvojio Zoran Blagojević - zlatna medalja i prvo mjesto na 400m u kategoriji dječaci 2012 godište. Istu trku na 400m kao drugoplasirani je istrčao Pavle Savić osvojivši srebrenu medalju u pomenutoj kategoriji dječaci 2012 godište,  čime je ovaj dvojac po ko zna koji put pokazao dominaciju u svom uzrastu.

Prvo odličje i čast da se popne na pobjedničko postolje imala je i najmlađa atletičarka Ivana Janković koja je u kategoriji uzrasta prvi razred na 100m osvojila treće mjesto i bronzanu medalju.

Četvrtu medalju u naš grad iz bratskog Novog Sada donijela je Ivona Ćevriz koja je u trci djevojčica 2010 godište na 800m dotrčala druga na cilj osvojivši srebrenu medalju čime je upotpunila prvi takmičarski nastup atletičara u ovoj takmičarskoj sezoni.

"Za naš klub učešće u ovom, pre svega humanitarnom kros takmičenju imali su i Jovana Todorović, Milica Kulišić, Sergej Kulišić, Miloš Jefić, Vuk i Anđela Milivojević kojima je uz trud, borbenost i odlično zalaganje falilo malo sportske sreće za mjesto na pobjedničkom postolju", rekli su iz AK "Akademac" iz Bijeljine.