Bijeljinski Radnik remizirao protiv Mačve

Neriješeno u generalci
U generalnoj probi pred početak sezone Radnik je na gradskom stadionu u Bijeljini remizirao sa Mačvom odigravši neriješeno 1:1.
Izabranici Vlade Jagodića u prvom poluvremenu imali su terensku inicijativu, stvarali su prilike ali bez realizacije.
U drugom poluvremenu Radnik je djelovao bolјe, ali su teške pripreme i kratak period uigravanja ostavile traga u realizaciji. Domaći sastav je došao u vođstvo sa bijele tačke kada je mrežu Šapčana u 69. minutu zatresao novajlija u dresu ’’Plavih’’ Bojan Marković.
Mačva je nakon primlјenog pogotka krenula nešto ofanzivnije prema golu domaćih, a upornost se isplatila u 82. minutu nakon konfuzije u odbrani domaćeg sastava gužvu koristi prvotimac Mačve Ognjen Miailović i postiže gol za konačnih – 1:1.
RADNIK – MAČVA 1:1 (0:0)
Strijelci: Marković iz penala u 69. minutu za Radnik, Mijailović u 82.minutu za Mačvu. Stadion: Gradski u Bijelјini. Gledalaca: 500. Sudija: Danijel Perić (Bijelјina).
RADNIK: Alјkanović, Sušić, Nikić, Šubert, Popara, Ristanović, Pantelić, Đurić, Šarić, Marković, Gogić. Igrali su još: Hodžić, Zupur, Batar, Despotović, Urošević, Tahrić, Novak, Račanović, Motika, Došlo, Hasukić. Trener: Vlado Jagodić.
MAČVA: Manojlović, Tojčić, Pešić, Sladojević, Popović, Belić, Adamović, Subotić, Stevanović, Trimanović, Arambašić. Igrali su još: F. Samurović, M. Samurović, Jovanović, Panić, Pavić, Vujičić, Mijailović, Tonković, Pantić, Brkić. Trener: Boris Savić.

Jagodić zadovoljan

Nakon utakmice protiv Mačve zadovolјan je bio trener Radnika Vlado Jagodić.
- Utakmica je poslužila svrsi, hvala Mačvi koja je sa zadovolјstvom prihvatila naš poziv. Zadovolјan sam igrom u prvih 75. minuta što nam je bio i osnovni cilј. Napravili smo samo dvije izmjene u poluvremenu i želio sam da se niko ne povredi što je dobro. Ono što nije dobro a to je da smo kod vođstva od 1:0 koje smo imali ovi momci što su ušli u drugom poluvremenu realno nisu uspjeli održati nivo igre kakav smo imali do tada, ali im ne zamjeram jer se nalazimo u najtežem pripremnom ciklusu. Sledeće nedelјe slijedi osvježenje pred utakmicu sa Leotarom, ali u utorak igramo sa Modričom upravo za onu grupu igrača koja je u drugom planu, a i ove igrače koji su ušli u drugoj polovini utakmice, tako da će svi imati svoju minutažu - istakao je trener Radnika Vlado Jagodić.
Jagodić je pohvalio rad svojih igrača u pripremnom periodu, te smatra da će njegova ekipa biti spremna za utakmicu protiv Leotara koja se igra u petak na gradskom stadionu u Bijelјini.
-Uz blago osvježenje i taktičke finese za utakmicu sa Leotarom smatram da ćemo biti dovolјno spremni da odigramo kvalitetno prvo kolo. Momci su izvanredno odradili pripreme koje nisu bile ni malo lagane. Problem nam prestavlјa povreda kolјena Aleksandra Vasića, ali se nadam daćemo do utorka kad igramo sa Modričom uspjeti oporaviti i vratiti u tim. Ukupan utisak bez obzira na rezultat od 1:1 protiv Mačve, realno rastemo, treba vrijeme, strplјenje i doza sreće kada počne prvenstvo - rekao je na kraju Jagodić.