BIJELJINA: RADNIK PORAŽEN, OPSTANAK (NE)MOGUĆA MISIJA!?

U derbiju začelja, fudbaleri Radnika poraženi su od Krupe sa 0:1 u važnoj utakmici za opstanak u Premijer ligi BiH.

Uvodne minute utakmice prošle su u blagoj inicijativi domaćina. Uzbuđenja većih nije bilo sve do 15. minuta kada je Nedim Mekić uposlio Mahira Karića koji je loptu proslijedio bolje postavljenom Marku Melenkoviću koji je bez oklijevanja šutirao ali je odbrana Krupe blagovremeno intervenisala i otklonila opasnost od svog gola.

Krupa je uzvratila u 17. minutu preko Muminovića i Dujakovića ali bez veće opasnosti po gol Radnika. U 23. Krupa je izvela korner sa desne strane, lopta je pala na glavu Jovana Pavlovića, koji šutira pravo u golmana Radnika Luku Bilobrka.

Minut kasnije Radnik je uzvratio, po lijevoj strani prošao je Nikić, centrirao na sedam metara od gola glavom šutira Karić ali lopta odlazi pored gola domaćih. Radnik je imao priliku za postizanje gola u 34. minutu, Matej Jelić sjajno je proigrao Jovana Motiku ali je njegovu namjeru osujetio iskusni kapiten Krupe Miloš Karišik.

U 38. minutu Sanin Muminović uposlio je Nikolu Mandića u šesnaestercu Radnika, koji nekontrolisano šutira iz izgledne pozicije preko gola ’’Plavih’’. Krupa je pokušala preko Tonija Jovića udarcem sa osamnaest metara iskosa sa desne strane, ali je iskusni Bilobrk bio na mjestu. Na odmor se otišlo bez pogotka.

U drugom poluvremenu Krupa je odlučnije krenula prema golu Smeberaca. U 52. minutu Dujaković je imao priliku za pogodak, ali je loše zahvatio iz neposredne blizine pa je šansa Krupe otišla u nepovrat.

Radnik se oslobodio pritiska domaćina pa je od 60. minuta krenuo nešto ofanzivnije prema golu Krupe ali bez većeg uspjeha.

Domaći sastav stiže u vođstvo u 64. minutu, sjajno je Ajdin Redžić proigrao Tonija Jovića koji je razantnim udarcem poslao loptu sa dvanaest metara iza leđa golmana Radnika Luke Bilobrka za - 1:0.

Nakon primljenog pogotka Radnik je pokušao doći do izjednačenja, trener Vlado Jagodić izvršio je nekoliko izmjena u sastavu tima, ali bez većeg uspjeha.
Radnik je ovim porazom znatno umanjio šanse u borbi za opstanak. U narednom kolu na Gradskom stadionu u Bijeljini gostuje Olimpik.

KRUPA – RADNIK 1:0 (0:0)
Strijelac: Jović u 64. minutu. Stadion: ’’Krupa’’ na Vrbasu. Bez gledalaca. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo) . Žuti kartoni: Karišik, Redžić, Mandić (Krupa), Milenković, Janjić Šubert (Radnik).

KRUPA: Kolak, Karišik (od 67. minuta Makitan), Redžić (od 81. minuta Palić), Pavlović, Dujaković (od 90+1. minuta Maksimović), Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović (od 67. minuta Nikolić), Mandić (od 91+1. minuta Aćimović).
RADNIK: Bilobrk, Nikić (od 77. minuta Filipović), Simonović, Mekić (od 68. minuta Đurić), Milenković (od 68. minuta Popara), Jelić, Karić, Vušurović (od 77. minuta Lazić), Motika, Šubert, Janjić.