FK "Radnik" UBJEDLJIV protiv Mladosti iz Kaknja

Fudbaleri Radnika svoju sjajnu igru krunisali su pobjedom od 3:1 nad ekipom Mladosti DK. Radnik je od prvog sudijskog zvižduka krenuo ofanzivno prema golu gostiju.

Do vođstva Radnika se nije dugo čekalo pa je domaći sastav u 9. minutu došao do vođstva, strijelac je bio Vušurović na dodavanje Karića.

Nakon primljenog gola gosti su se otrijeznili, pa su priprijetili u 16. minutu preko Klisure, ali je golman Radnika Bilobrk bio na visini svog zadatka.

Tri minuta kasnije ponovo je Vušurović bio u prilici ali je njegov udarac glavom bio lak plijen za golmana Mladosti.
Radnik je udvostručio prednost minut prije odlaska na odmor. Ponovo su isti akteri bili Karić je odlično uposlio Vušurovića koji postiže drugi pogotka na utakmici za 2:0.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto bolje, imali su laganu terensku inicijativu.

U 58. minutu vezista ’’Plavih’’ Milenković iz dubine sjajno je uposlio u kaznenom prostoru Mladosti raspoloženog Vušurovića koji šutira iz povoljne pozicije preko gola.

Gosti su 68. minutu pokušali preko Kiroša, udarcem sa ivice kaznenog prostora Radnika, ali je lopta preletila gol Bijeljinaca i završila van granice igrališta.

U 73. minutu sjajnu priliku za treći pogodak nakon kornera sa lijeve strane nije iskoristio Simonović.

Mladost je uspjela da smanji na 2:1 u 83. minutu. Fudbaler Mladosti Dedić uputio je šut sa 25 metara, na putu prema golu Radnika lopta je pogodila Dejanovića, prevarila je Bilobrka i završila u mreži ’’Plavih’’.

U drugom minutu sudijske nadoknade, Huseinbašić koristi grešku poslednjeg igrača u odbrani Mladosti, Dedića i rutinski pogađa za konačnih 3:1.

RADNIK – MLADOST DOBOJ-KAKANJ    3:1 (2:0)

Strijelci: Vušurović u 9 i 44, Huseinbašić u 90+2. minutu za Radnik. Dedić u 83. minutu za Mladost Doboj-Kakanj. Stadion: Gradski u Bijeljini. Bez gledalaca. Sudija: Mateo Musa (Čitluk) 7. Žuti kartoni: Darko Nestorović (Radnik), Sadiku, Dedić, Žulj (Mladost Doboj-Kakanj).

RADNIK: Bilobrk, Filipović, Simonović, Novaković, Vasić, Milenković (od 81. minuta Popara), Gogić, Huseinbašić, Karić (od 81. minuta Jelić), Vušurović, Janjić (od 61. minuta Sušić).

MLADOST DK: Velić, Alić, Sadiku, Vazda (od 46. minuta Žulj), Hadžić (od 68. minuta Vladić), Hiroš, Miljanović, Dedić, Handžić (od 68. minuta Šarić), Dejanović, Klisura.