BIJELJINA: Maksimović Proleteru iz Dvorova produžio nadu za opstanak

Fudbaleri Proletera na startu šampionata u drugoligaškom karavanu grupe ’’Istok’’ upisali su važnu pobjedu u borbi za opstanak. Ekipa koju predvodi Dragan Matić, savladala je čvrst i borben tim Mladosti iz Gacka minimalnim rezultatom 1:0. Vrijedan gol tri boda i nade za opstanak postigao je Aleksandar Maksimović u finišu prvog poluvremena.

PROLETER – MLADOST (G)    1:0 (1:0)

Strijelac: Maksimović u 44. minutu. Stadion: Proletar u Dvorovima. Bez gledalaca. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Žuti kartoni: Mrkajić, Čavić, Zekanović (Proleter), Novaković (Mladost, Gacko).

PROLETER: Stanković, Mrkajić, Pavlović, Vlačić, Bogdanović (od 83. minuta Borenović), Ružičić, Maksimović, Lukić (od 51. minuta Zekanović), Jevtić (od 46. minuta Vanovac), Čavić, Jović.

MLADOST (G): Milošević, Tunguz (od 62. minuta Tepavčević), Novaković, Lozo, Bokić, Elek (od 76. minuta Višnjevac), Goranović, Nikolić, Nikolić, Pušara, Bratić, Mastilović.

Proleter je i dalje zakovan za dno drugoligaške ljestvice sa 13  bodova, u narednom kolu, tim iz Dvorova gostuje u Rogatici ekipi Mladosti.