
Košarkaši Crvene zvezde večeras gostuju Bajernu u Minhenu, u okviru 28. kola Evrolige. Ovaj duel ima poseban značaj, jer oba tima trenutno dijele peto mjesto na tabeli sa identičnim skorom od 16 pobjeda i 11 poraza.
Kako bi bodrili crveno-bijele, u Minhen su otputovali i navijači iz Semberije, predvođeni legendarnim „Šicom“, koji su poznati po vatrenoj podršci i nevjerovatnoj atmosferi na utakmicama Zvezde.
Crvena zvezda u večerašnji meč ulazi nakon poraza od Žalgirisa u Beogradu (80:86), dok je Bajern u prošlom kolu izgubio na gostovanju protiv Pariza (93:88). Oba tima traže pobjedu kako bi se učvrstila u borbi za plej-of Evrolige.
Utakmica se igra u novoj „SAP Garden“ Areni.
Bajern Minhen: Vajler Beb, Edvards, Gifaj, Fojtman, Nejpir, Harčenkov, Lučić, Obst, Bitim, Heris, Branković, Volf
Crvena zvezda: Miler Mekintajer, Braun, Kenan, Teodosić, Davidovac, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Petrušev, Giedraitis, Nedović, Dos Santos
Navijači Zvezde, među kojima su i Semberci, bez obzira na rezultat, neumorno pružaju podršku svojim ljubimcima, stvarajući pravu evropsku košarkašku atmosferu u Minhenu.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com