ŠAMAC: Načelnik Milićević i direktori javnih preduzeća usaglasili planove za 2026. godinu (foto)

Danas je u Šamcu održan radni sastanak načelnika opštine Đorđa Milićevića sa direktorima javnih preduzeća i ustanova, na kojem su analizirani rezultati rada u prethodnoj godini i definisani ključni ciljevi za 2026. godinu.

Direktor JKP „Vodovod i kanalizacija“ Mihailo Đurđević istakao je da je u posljednjih osam godina ostvaren značajan napredak u razvoju vodovodne infrastrukture.

„Od 2017. godine, kada smo imali oko 1.800 priključaka, do 2025. godine taj broj je porastao na 3.261. Vodovodna mreža je proširena na ukupno 116 kilometara, a u planu za ovu godinu je izgradnja dodatna 23 kilometra na području mjesnih zajednica Kornica i Donja Slatina“, naveo je Đurđević.

6 20

On je dodao da su prihodi preduzeća značajno uvećani, sa 386.264 KM u 2016. godini na 886.584 KM u 2025. godini, i to uprkos činjenici da Šamac ima jednu od najnižih cijena vodosnabdijevanja u Republici Srpskoj.

„I pored novih investicija koje nas očekuju u 2026. godini, očekujem da ćemo i dalje poslovati pozitivno“, poručio je Đurđević.

5 31

Direktor JKP „Slobodna zona“ Đorđe Kertić naglasio je da preduzeće u tekuću godinu ulazi sa brojnim planiranim aktivnostima.

„Iza nas je period intenzivnog rada, naročito u okviru zimske službe.U 2026. godini planiramo nabavku dva kamiona i jednog lakog teretnog vozila za komunalne djelatnosti, kao i vozila sa kranskom korpom ukoliko se ukaže potreba“, rekao je Kertić.

4 31

Poseban akcenat stavljen je i na uređenje Novog pravoslavnog groblja, koje obuhvata izgradnju višenamjenskog objekta sa salom kapaciteta 150 mjesta za sahrane i vjerske obrede, prodavnicom pogrebne opreme i hladnjačom za smještaj preminulih.

„Očekujemo da će ovi projekti biti realizovani do septembra ove godine, a naš cilj je da kvalitet usluga podignemo na još viši nivo“, istakao je Kertić.

Direktorica Doma zdravlja Šamac, Lepa Trivić, izjavila je da je ustanova ostvarila rast prihoda od participacija, sa 130.000 KM u 2020. godini na 181.000 KM u prošloj godini.

„Dom zdravlja je prešao na trezorski način poslovanja, sa 70 zaposlenih poslujemo pozitivno i redovno izmirujemo sve obaveze prema dobavljačima i radnicima“, navela je Trivić, dodajući da su u planu nabavka novog sanitetskog vozila i savremene laboratorijske opreme, uz podršku Opštine i donacija.

O radu Predškolske ustanove govorila je direktorica Radmila Mitrović, koja je navela da vrtić trenutno pohađa 185 djece, od čega 50 u Obudovcu i 135 u Šamcu.

„Cijena boravka u vrtiću iznosi 581,31 KM, od čega Opština Šamac subvencioniše 411 KM, dok roditelji plaćaju 170 KM. Za drugo dijete cijena je umanjena za 20 odsto, a za treće i svako naredno dijete boravak je besplatan“, istakla je Mitrović.

Direktorica Centra za socijalni rad, Cvijeta Milovanović, podsjetila je da su od prošle godine korisnicima dostupne nove usluge logopeda i defektologa, a uskoro i psihologa.

„Stručna podrška defektologa trenutno je obezbijeđena za 21 dijete sa smetnjama u razvoju i dvoje u riziku, dok logopedsku podršku koristi 35 djece. U ovoj godini planiramo dodatne aktivnosti na unapređenju rada Centra kao i na boljem informisanju javnosti“, rekla je Milovanović.

Sumirajući sastanak, načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević istakao je da su predstavljeni rezultati pokazatelj odgovornog i sistematičnog rada.

„Zadovoljan sam ostvarenim rezultatima i činjenicom da sva javna preduzeća i ustanove imaju jasne planove za dalji razvoj. Opština Šamac će i u narednom periodu biti pouzdan partner u realizaciji projekata koji direktno unapređuju kvalitet života naših građana“, poručio je Milićević.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com