RADOJIČIĆ: Negativan odnos iz Feferacije BiH prema Republici Srpskoj traži novi, odgovorniji model za BiH

Najnovija izjava Zukana Heleza samo pokazuje da u svakoj strukturi vlasti i političkim partijama iz Federacije BiH postoji manje ili više sličan, ali suštinski negativan odnos prema Republici Srpskoj, koji posebno eskalira prilikom obilježavanja praznika i događaja iz prethodnog rata.

Izjavio je ovo Igor Radojičić, zamjenik predsjednika Pokreta „Sigurna Srpska“, ističući da je Bosni i Hercegovini neophodan potpuno drugačiji, odgovorniji pristup unutrašnjim političkim odnosima.

– Nakon izbora 2026. godine potrebno je ponuditi paket sveobuhvatnih reformi za „Mirnu Bosnu“, kojima bi se ojačali funkcionalni entiteti i kantoni, te racionalizovao narastao i preskup administrativni aparat na nivou BiH, koji troši previše novca svih građana, a ne služi ničemu – naglasio je Radojičić.

On je dodao da je neophodno unaprijediti međuentitetsku koordinaciju, posebno u oblasti evropskih integracija, gdje bez jasne saradnje i poštovanja nadležnosti nema stvarnog napretka.

– Pokret „Sigurna Srpska“ priprema ozbiljan i odgovoran koncept reformi za nivo BiH, koji će biti predstavljen javnosti u okviru naše Izborne platforme. Naš cilj je stabilna, racionalno uređena i mirna BiH, u kojoj će se poštovati dejtonska struktura i volja njenih naroda – poručio je Radojičić.

Prema njegovim riječima, samo kroz smirivanje retorike, jačanje funkcionalnih nivoa vlasti i odgovorno upravljanje javnim sredstvima moguće je obezbijediti dugoročnu stabilnost i bolju budućnost za sve građane BiH.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com