Ogrev "zapalio" novčanike

Datum:

Share post:

Na području BiH trenutno vlada veliko interesovanja građana za kupovinu ogrevnog drveta, a ovaj energent je na tržištu dostigao visoku cijenu pa se metar kvalitetne bukve prodaje po cijeni od 70 do 90 KM.

Kako kažu prodavci, kupci ih konstantno zovu interesujući se za ogrev i dodaju da se više cijene mogu očekivati u narednom periodu.

 
 
 
 
 

"Prije sedam dana bilo je mnogo poziva građana kojima su trebala drva. Cijene se kreću od 70 do 80 KM po metru, u zavisnosti od toga da li su iscijepana ili samo izrezana, a najskuplja su ona koja su iscijepana", rekao je jedan prodavac iz Banjaluke.

Prodavac ogreva iz Sarajeva ističe da vlada veliko interesovanje građana za ogrev i da veliki broj građana unazad nekoliko godina ogrev kupuje u ljetnim mjesecima.

"Metar cijepanih bukovih drva košta 90 KM, a može se očekivati da dođe do skoka cijena pred jesen", kaže on.

Trgovac drvetom iz Pala ističe da kod njega metar bukovog drveta košta 80 KM i da je potražnja velika, ali da kupci uzimaju uglavnom do pet metara.

"Veliki broj kupaca zove i traži, ali mi nemamo puno drva za prodati", kaže on.

Marija M. iz Banjaluke kaže da je naručila deset metara drva te da ne smije čekati jesen, jer se boji da će cijena biti još viša kad počne hladnoća.

I za peletom je ove godine u vrelim ljetnim mjesecima velika potražnja.

Iz preduzeća "Drvoprodex" Banjaluka, koje se bavi proizvodnjom peleta, kažu da kupci svakodnevno zovu radi kupovine peleta.

"Za tonu peleta potrebno je izdvojiti 350 KM, besplatno vozimo samo u Banjaluci, sad u ovom periodu kupaca imamo napretek", kazali su iz ovog preduzeća i ističu da su cijene peleta na nivou prošle godine.

U kompaniji "Ensa BH" iz Srpca kažu da svakodnevno imaju veliki broj zainteresovanih kupaca koji zovu i rezervišu pelet.

"Veliki broj ljudi kupovao je pelet u aprilu, kada je tona koštala 330 KM + PDV, a sada je za tonu potrebno izdvojiti i 350 KM + PDV", ističu iz "Ensa BH".

Dodaju da kupci, kada naruče, moraju čekati po nekoliko dana da bi im bio isporučen pelet.

"Kod nas su uglavnom stari kupci, koji prepoznaju kvalitet", kazali su iz "Ensa BH" i dodaju da se cijena peleta nije mijenjala posljednjih nekoliko godina.

Iz fabrike peleta "Bio concept" Novi Grad kazali su da tona peleta košta 330 KM sa prevozom te da je velika pomama za ovim ogrevnim energentom.

"Upravo zbog velike potražnje kupci su prinuđeni da na isporuku čekaju po 20 i više dana", ističu iz ove fabrike.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: nezavisne.com
 
 

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

POVEZANE VIJESTI

Na današnji dan prije 32 godine ODBRANJENA vojna fabrika „Pretis“

Iz Udruženja građana boraca i njihovih potomaka Treće sarajevske brigade VRS izdato je saopštenje o istorijskim događajima iz...

PETROVIĆ: Regulacioni planovi Bijeljine na javnoj raspravi – privredni razvoj se nastavlja (foto)

Danas je u Gradskoj upravi održan sastanak na temu izrade regulacionih planova „Agro-tržni centar“ i „Industrijska zona 4“...

ALEKSANDAR ĐURĐEVIĆ: Srpska zvala, narod se odazvao – ne priznajemo nikakve lažne rezolucije (foto)

Republika srpska zvala, narod se odazvao - sa veličanstvenog skupa poručeno: ne priznajemo nikakve lažne rezolucije Oko 50 000...

SINIŠA PAJIĆ: Čast je pjevati za našu Republiku Srpsku i našu Srbiju

Siniša Pajić iz Bijeljine je profesor solo pjevanja i zaposlen je od 2010 godine u Muzičkoj školi „Stevan...