
SDS podijelio uzdarja zaslužnim za rod i Srpsku: Povelje od graditelja i branitelja Republike Srpske
Srpska demokratska stranka proslavila je danas 35 godina od svog osnivanja Svečanom akademijom u Banskom Dvoru u Banja Luci.
Potpredsjednik SDS Želimir Nešković uručio je Povelje Miladinu Nediću iz Petrova, Narodnom poslaniku u prvom sazivu Narodne Skupštine Republike Srpske, Savi Miloševiću iz Ugljevika, osnivaču SDS u Podmajevici i ocu poginulog borca VRS i posthumno Mirku Dragiću, nekadašnjem načelniku opštine Pelagićevo.
Nešković je istakao da je za njega velika čast i jedan od najsrećnijih dana u životu jer je uručio ova uzdarja onima koji su zaista svih srcem to i zaslužili jer su pokazali veliku ljubav, požrtvovanje i zalaganje za bolju Republiku Srpsku.
-To je od njenog stvaranja osnovni zahtjev, želja i namjera Srpske demokratske stranke koja je sa našim narodom stvorila, odbranila i izgradila stabilnu Republiku Srpsku koju je ovjerila i Međunarodna zajednica Dejtonskim mirovnim sporazumom, dokumentom koji i dan-danas na najbolji način čuva sve te tekovine-rakao je Nešković.
Povelje je nazvao simbolom ne samo zahvalnosti, već i vječnog priznanja za rad u SDS ali i stvaranja Republike Srpske.
-Ovi ljudi nisu bili samo osnivači stranke oni su bili branioci srpskog identiteta, kulture i opstanka. NJihova hrabrost i vizija omogućili su da Srpska Republika i srpski narod opstanu- poručio je Nešković.
Naglasio je da SDS, i pored svih izazova, ostaje nepokolebljiva tvrđava srpskih nacionalnih interesa, nastavljajući put koji su osnivači započeli u uslovima linča kojem su bili izloženi i nepravde od svjetskih sila.
Nešković koji je delegat SDS u Klubu Srba Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH rekao je da SDS nikada neće odstupiti od puta zacrtanog od svog osnivanja 1990 godine.
-Naša dužnost je da njegujemo nasljeđe onih koji su stajali na braniku otadžbine. Bez njih, Srpska Republika ne bi postojala. Bez naše predanosti, njihova žrtva ne bi bila ovjekovječena-rekao je Nešković.
Povelje koje su uručene predstavljaju most između herojskih vremena osnivanja i budućih generacija koje će čuvati srpski identitet u Republici Srpskoj, zaključio je Nešković.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com