Skidanje međunarodnih sankcija i izgradnja kanalizacije
„Naš prioritetni zadatak u ovoj godini jeste da skinemo tihe sankcije međunarodne zajednice Bijeljini i da otklonimo sve barijere koje stoje na putu bržeg ekonomskog razvoja ove opštine“, izjavio je Mićo Mićić nakon susreta sa privrednicima i bankarima koji posluju na području Bijeljine.
„ Na dobrom smo putu da skinemo međunarodne sankcije sa Bijeljine i da se maksimalno otvorimo prema potencijalnim stranim investitorima i kreditorima“, izjavljivao je tada Mićić. U narednim godinama ovaj plan će u najvećoj mogućoj mjeri biti i realizovan.
Adaptacija šalter sale
Insistirajući na efikasnijoj opštinskoj, odnosno gradskoj upravi, već na početku svog rada gradonačelnik Mićić pokreće adaptaciju šalter – sale, koja je predstavljala usko grlo, kada su u pitanju usluge koje se pružaju građanima prilikom ovjere i izdavanja dokumenata. Oformljena je i komisija koja će srediti opštinsku arhivu. Nastavljena je izgradnja Centra visokog obrazovanja i za tu namjenu je izdvojeno milion maraka iz opštinskog budžeta. Sredinom 2006. godine počinje izgradnja škole u Novom naselju Janja (investicija od 164.000 KM), adaptacija tavanskog prostora u školi u Dvorovima (82.000 KM), izgradnja nove škole “Jovan Dučić” u Novom naselju u Bijeljini (oko 60.000 KM). priprema se izgradnja četiri nove učionice u Gimnaziji “Filip Višnjić”, vrijednost investicije 360.000 KM, dograđene su dvije učionice u Ekonomskoj školi (59.600 KM),grade se učionice u Tehničkoj školi (42.000 KM). U više semberskih sela, ispred osnovnih škola, grade se igrališta za odbojku i košarku i za tu namjenu izdvojeno je 171.000 KM.
Početak izgradnje sportske hale, kapaciteta 520 mjesta, u dvorištu Osnovne škole “Vuk Karadžić”
U julu 2006. godine počela je izgradnja sportske hale, kapaciteta 520 mjesta, u dvorištu Osnovne škole “Vuk Karadžić”. Izgradnju sportske sale, vrijednu 585.000 KM, finansirala je opštinska uprava sredstvima iz opštinskog budžeta.
Svi pomenuti projekti i investicije u sjenci su najvećeg kapitalnog projekta koji se realizuje te 2006. godine – Prve faze izgradnje gradske kanalizacije, čija je izgradnja započeta u novembru 2005. godine. Planirano je da se izgradi kanalizaciona mreža u dužini od 1.400 metara. Koliki je značaj izgradnje gradske kanalizacije i zaštite gradskog izvorišta, najviše svjedoči podatak o postojanju 20.000 septičkih jama, tako da je zbog visokog nivoa podzemnih voda permanentno prisutna opasnost od njihovog izlivanja, ali i zagađenja vode za piće, jer se u neposrednoj blizini grada nalazi gradsko izvorište “Grmić”.
Izgradnja kanalizacije nosi sa sobom još jedan veliki benefit za grad i njegove stanovnike, kompletnu rekonstrukciju gradskih ulica, izgradnju kišne kanalizacije, postavljanje nove vodovodne mreže.
Mićo Mićić, načelnik opštine Bijeljina na izmaku 2006. godine izražava želju i uvjerenje da će Bijeljina postati moderan grad. Završetak izgradnje prve faze gradske kanalizacije on smatra za najznačajniji posao u toj godini.
“Znamo da nijedan grad ne može biti moderan ukoliko ne upravlja čvrstim otpadom i otpadnim vodama. Ono što mi daje optimizam jeste i to da su nas u ovim projektima podržale Svjetska banka i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), kao i Vlada Republike Srpske, kaže gradonačelnik Mićić krajem 2006. godine.
Realizacija projekta ''Urbana Semberija''
U okviru projekta “Urbana Semberija” asfaltiraju se dionice seoskih puteva u Donjoj Bukovici, Amajlijama i Dragaljevcu.
Krajem 2006. godine započela je realizacija prve faze projekta izgradnje savremene regionalne sanitarne deponije za odlaganje čvrstog otpada u Brijesnici za potrebe Bijeljine, Ugljevika, Lopara,Čelića i Teočaka. Ukupno je u 2006. godini asfaltirano 62 kilometra lokalnih puteva, u čemu su građani učestvovali sa 50 odsto sredstava, koliko je izdvojila i opština.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com