„MEĐUNARODNI MEMORIJALNI TURNIR ŽELJKO SAVIĆ i ALEKSANDAR MARINKOVIĆ“ u subotu 15. februara u Sali Gimnazije

Rukometni klub Bijeljina je osnovan 1977. godine i takmiči u M:tel prvoj ligi Republike Srpske u rukometu. Jedini su rukometni klub u Bijeljini.

RK Bijeljina tradicionalno organizuje Međunarodni turnir u rukometu u znak sjećanja na Željka Savića i Aleksandra Marinkovića.

Željko Savić i Aleksandar Marinković su dali veliki doprinos razvoju rukometa u Bijeljini i organizacijom turnira sjećaju se na njih i okupljaju mlade i talentovane igrače iz regiona.

„Ove godine na naš turnir dolazi 200 mladih rukometaša iz Srbije, i Bosne i Hercegovine. Ukupno 10 ekipa uzrasnih kategorija 2014 i 2016 godište. Turnir se održava u subotu 15.02.2025. godine. Sve utakmice se igraju u sali Gimnazije u Bijeljini. Svečano otvaranje turnira je 15.02.2025. u 12 časova“, poručili su iz RK „Bijeljina“.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavajaubijeljini.com