BIJELJINA: Predstavljeno 11 poslovnih ideja (foto)

Odsjek za lokalni ekonomski razvoj  i evropske integracije Grada Bijeljina i Invsticijska fondacija Impakt, organizovali su predstavljanje 11 poslovnih ideja koje su razvijene u okviru integralnog programa podrške razvoju preduzetništva pod nazivom “IMPAKT-inkubator poslovnih ideja.

“Program se realizuje od 2018. godine i do sada je podržano 39 biznisa od kojih većina i dalje uspješno posluje”, rekla je Ankcica Todorović iz Odsjeka za LER i pojasnila da se 11 poslovnih ideja odnose na digitalnu transformaciju malih preduzetnika, farmu koka nosilja iz slobodnog uzgoja, uzgoj kalifornijskih glista, klubove za djecu, književnu radionicu, te proizvodnju tradicionalne nošnje.

Gradski menadžer Tatjana Pantić je pojasnila da će najbolji imati priliku da apliciraju za bespovratna finansijska sredstva u iznosu do 5. 000 KM, te da će moći koristiti stručnu i mentorsku podršku za dalji razvoj poslovnih poduhvata.

“Grad Bijeljina ima dva projekta kojima pomaže preduzetniima. Jedan je u okviru Odjeljenja za privredu, a drugi u okviru  Odsjeka za lokalni ekonomski razvoj  i evropske integracije, a ono moram posebno naglasiti je da je veoma bitno pružiti podršku predzetnicima”, rekla je Pantićka. 

Izvršni direktor Investicijske fondacije Impakt Senaid Đozo, rekao je da sa Gradskom upravom već pet godina imaju odličnu saradnju.

Preduzetništvo je generator ekonomskog razvoja, a sam program koji realizujemo pruža preduzetničku obuku koja traje oko dva mjeseca, preduzetnici imaju mentora, dobijaju finansijska sredstva, kao i sve ostalo što je potrebno za održivost biznisa”, rekao je Đozo. Jedan od budućih preduzetnika je Jasmin Babić iz Bijeljine koji planira pokretanje uzgajanja kalifonijske gliste za ribolov i biohumus, koje je najkvalitetnije organsko đubrivo.

-Ovo smatram poslom budućnosti, a trenutno bismo bili jedini sa ovom vrstom biznisa u BiH”, rekao je Babić. Među preduzetnicima koji su predstavili ideje, bio je i Panto Pantić, direktor predškolske ustanove “Veseli štrumfograd” u Ljeljenči.

“Naša poslovna ideja je vrtić u prirodi koji pruža cjelodnevni boravaka za sve uzraste predškolske djece, a specifičnost vrtića je prirodni ambijent koji ga okružuje. U velikom dvorištu su tobogani, ljetnikovci, u unutrašnjosti objekta su zatvoreni bazen, klavir, kao i svi drugi potrebni sadržaji, a kapacitet vrtića je oko 100 djece”, rekao je Pantić.

Kako su pojasnili iz Gradske uprave, u realizaciji projekta Gradska uprava učestvuje sa 80 odsto finansijskih sredstava, a Impakt sa 20 odsto.

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име