BIJELJINA: Postavljena replika cipela patrijarha Pavla izrađenih u bronzi (foto)

Fejsbuk status Gradonačelnika Bijeljine Ljubiše Petrovića prenosimo u cjelosti:

„Pre nego što počneš suditi o meni i mom životu, obuj moje cipele i idi mojim putem

Završeni su radovi iza zgrade Muzeja, gdje je postavljeno Bogorodičino kolo od granita, po uzoru na manastir Svetih Arhangela kod Prizrena. U sredini Bogorodičinog kola postavljena je replika cipela patrijarha Pavla, izrađenih u bronzi, u znak sjećanja na ovog svetog čovjeka koji je bio poštovan u narodu, zbog svojih djela, mudrih riječi i načina života.

bronzane cipele patrijarha pavla

Patrijarh srpski Pavle svuda gdje je mogao išao je pješke, kada nije mogao pješke išao je gradskim prevozom. Otkrivena je nakon smrti patrijarha anegdota- pronašao je par bačenih ženskih cipela blizu kuće svoje sestre, uzeo ih je i u svojoj radionici sredio, dugo ih je nosio, krpio i sređivao, uvijek su bile besprekorno čiste.

Čiste cipele, čista duša, čist obraz, jedan od najvećih VELIKANA srpskog roda, naš ponos i nikada prežaljeni pastir našeg razuđenog stada!

Naš sljedeći korak je mural patrijarha Pavla u našoj najljepšoj ulici, da djeca i buduća pokoljenja znaju kakav BOŽIJI ČOVJEK je hodao ovim prostorima!

Budimo sledbenici ovog puta, BUDIMO LjUDI!“

Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име