BIJELJINA: ODRŽAN PARASTOS POGINULIM BORCIMA IZ GORNJEG DRAGALJEVCА: OBILJEŽENA 30. GODIŠNJICA POGIBIJE NA MAJEVICI (foto)

U organizaciji Mjesne boračke organizacije Gornji Dragaljevac, danas je održan parastos za poginule borce iz ovog mjesta, koji su svoje živote dali na Majevici prije tačno trideset godina.

Na mjestu stradanja trojice boraca, članovi porodica, saborci, predstavnici boračkih organizacija i mještani okupili su se kako bi odali počast i pomolili se za duše onih koji su dali svoje živote braneći svoj narod i ognjište.

U prigodnom obraćanju, predsjednik Mjesne boračke organizacije istakao je da se herojski čin ovih boraca ne smije zaboraviti, naglašavajući važnost sjećanja na njihovu žrtvu i očuvanje istine o proteklim ratnim događajima.

„Danas se sa tugom, ali i ponosom prisjećamo naših saboraca. Njihova žrtva je trajno urezana u naša sjećanja i našu istoriju. Naša je dužnost da ih se uvijek sjećamo i da njihovu žrtvu prenosimo novim generacijama“, rekao je predsjednik Mjesne boračke organizacije.

Nakon parastosa, prisutni su položili vijence i zapalili svijeće na spomen-obilježju, uz poruku da će uspomena na pale borce ostati vječno živa.

Dešavanja u Bijeljini

Izvor: desavanjaubijeljini.com