
U organizaciji Narodne biblioteke „Filip Višnjić“ i Udruženja aforističara „1. april“, u Bijeljini je večeras održan 22. Međunarodni festival humora i satire „Bijeljina 2025“, pod sloganom „Život piše aforizme“.
U velikoj sali Biblioteke, pred brojnom i razdraganom publikom, smjenjivali su se duhoviti i britki aforizmi, satirične opaske i promišljeni komentari na savremenu svakodnevicu.
Festival je i ove godine okupio istaknute aforističare, satiričare i humoriste iz cijele regije, potvrdivši još jednom svoj kulturni značaj i prepoznatljivost u regionalnim okvirima.
Poseban segment večeri bila je promocija devetog izdanja zbornika aforizama „Život piše aforizme 9“, koji je priredio poznati aforističar i satiričar Grujo Lero, dugogodišnji pokretač i selektor ovog festivala. Zbornik okuplja radove brojnih autora, a kroz kratke forme na duhovit i oštar način oslikava društvenu stvarnost.
Festival je još jednom potvrdio da humor i satira imaju značajnu ulogu u društvenom dijalogu, a Bijeljina se još jednom predstavila kao grad koji njeguje slobodnu riječ, duhovitost i kulturu.
Organizatori su izrazili zadovoljstvo odzivom i atmosferom, te najavili nastavak tradicije i narednih godina.
„U vremenu kada je osmijeh sve potrebniji, aforizam je način da se misli naglas – kratko, jasno i nezaboravno“, poručeno je na kraju večeri.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com