
“Podrška Vlade Republike Srpske neće izostati, ako je Grad uradio sve što je do njega“
Predsjednica Skupštine Grada Bijeljina Željana Arsenović održala je danas neformalan sastanak sa ministrom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savom Minićem, tokom njegove posjete Bijeljini, s ciljem rješavanja problema najezde komaraca i hitne potrebe za dezinsekcijom.
“Iskoristila sam ovu priliku da ministra lično upoznam s onim što muči građane Bijeljine“, poručila je Arsenović, ističući da je odgovor ministra bio kratak i jasan:
“Podrška Vlade Republike Srpske neće izostati, ako je Grad uradio sve što je do njega“
Podsjetila je da su dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija u isključivoj nadležnosti lokalnih zajednica, koje su zadužene za planiranje budžeta, raspisivanje javnih nabavki i sprovođenje tretmana.
“Posljednji avionski tretman komaraca u Bijeljini realizovan je 2014. godine, nakon velikih poplava, u koordinaciji sa Republikom Srpskom, Srbijom, Hrvatskom i Federacijom BiH“, istakla je Arsenović.
Naglasila je da su za avionsku dezinsekciju potrebne posebne dozvole i međuentitetska i međunarodna odobrenja, te da je riječ o kompleksnom procesu koji zahtijeva širu institucionalnu saradnju.
Ministar Minić, kako je saopšteno, informisao je Arsenovićevu da se intenzivno vode razgovori na republičkom nivou, te da se od lokalnih zajednica očekuju detaljni izvještaji o preduzetim koracima, nakon čega će Vlada RS odlučiti o eventualnim dodatnim mjerama.
“Nećemo odustati dok ne pronađemo rješenje. Tražimo konkretne odgovore, a ne izgovore“, zaključila je Arsenović.
Očekuje se da će Skupština Grada Bijeljina i Gradska uprava u narednim danima pripremiti potrebnu dokumentaciju i dodatno informisati republičke institucije o trenutnom stanju i mjerama koje su do sada sprovedene.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com

















