Alimpijević novi selektor košarkaške reprezentacije Srbije

Košarkaški savez Srbije saopštio je da je postignut dogovor sa Dušanom Alimpijevićem, koji je prema odluci Upravnog odbora KSS danas zvanično imenovan za selektora muške seniorske reprezentacije Srbije.

Ugovor će biti potpisan na period od tri godine. U tom periodu će Alimpijević preuzeti sve nadležnosti u vezi sa pripremama nacionalnog tima za predstojeće kvalifikacije za Svetsko prvenstvo (FIBA “prozori”), kao i međunarodna takmičenja.

Dušan Alimpijević je predvodnik nove generacije mladih srpskih trenera, koji su već postigli odlične rezultate i potvrdili kvalitet na evropskoj sceni.

– I pored činjenice da je veoma mlad trener, Alimpijević već ima zavidno iskustvo u takmičenjima poput Evrokupa i Evrolige, uključujući i dobijenu nagradu za trenera godine u Evrokupu 2022. godine – saopštio je KSS.

Dešavanja u Bijeljini

Izvor: rrts.tv