
Proljećni festival litere i plesa u Bijeljini nastavljen je sinoć predstavom za djecu „Pepeljuga“ pozorištanca „Maslačak“, koja je razveselila najmlađu publiku i uljepšala prvi festivalski dan.

Kako je saopšteno iz Gradske uprave Grada Bijeljina, festival je zvanično otvoren simboličnom sadnjom 40 sadnica japanske trešnje – sakure u krugu Centra za visoko obrazovanje, čime je poslana snažna poruka o značaju kulture, umjetnosti i očuvanja prirode.

Aktivnost je realizovana u okviru projekta „Sakura – staza pisaca za djecu i mlade“, koji organizuje Agencija „Litera“ u saradnji sa piscima iz региона i Gradom Bijeljina.

Festival će i u narednim danima ponuditi bogat program za sve generacije, s posebnim fokusom na najmlađe ljubitelje književnosti i plesa.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com

















