ĐURĐEV: Moramo odmah sačuvati državu, narod i crkvu, jer ako ih izgubimo, izgubili smo sve zauvek

Nama treba neodložna rekonstrukcija Vlade Srbije, potrebni su ministri koji su hrabri i koji ne sede na dve ili više stolica, koji su spremni da hapse zapadne špijune, a da nagrađuju patriote. Trebaju nam nova i svima jasna pravila igre gde će se znati kako će prolaziti oni koji imaju državu iza sebe, a kako oni koji iza sebe imaju neprijatelje naše države, naveo je predsednik Srpske lige

Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige, izjavio je da naši spoljni neprijatelji i njihove sluge unutar Srbije deluju suviše brzo, suviše stipendirano i organizovano i suviše su zagazili duboko da bismo oklevali i čekali Vidovdan. Đurđev tvrdi da treba da se reaguje odmah i da hitno Pokret za odbranu države bude pokretačka snaga svih državočuvarnih sila koje su dobronamerne prema srpskom nacionalnom i državnom interesu.

Prema njegovom mišljenju, ko hoće da uđe u pokret, treba da bude dobrodošao, a ko se premišlja, treba mu zatvoriti vrata i ne čekati ga. Smatra da se situacija u našoj zemlji dodatno usložnjava i da se pritisak u vezi sa budućim statusom Vojvodine sada proširio i na Republiku Srpsku.

“Nama treba neodložna rekonstrukcija Vlade Srbije, potrebni su ministri koji su hrabri i koji ne sede na dve ili više stolica, koji su spremni da hapse zapadne špijune, a da nagrađuju patriote. Trebaju nam nova i svima jasna pravila igre gde će se znati kako će prolaziti oni koji imaju državu iza sebe, a kako oni koji iza sebe imaju neprijatelje naše države”, naveo je Đurđev, preneo Pink.rs.

Dodao je da je pod strahovitim udarom i Srpska pravoslavna crkva i naš Patrijarh Porfirije čiju eliminaciju priželjkuju i podržavaju i da niti SPC može opstati bez države niti država može preživeti bez SPC.

“Srpska liga ima konkretna rešenja kako izaći iz ove krize u kojoj bučna i agresivna totalitarna manjina želi da uz globalističke stipendije preko ulice smeni većinsku, domaćinsku i demokratsku Srbiju. Formirajmo odmah, uredbom Vlade Srbije, nacionalnu gardu. Označimo pravim imenom lažnu opoziciju. Zabranimo odmah delovanje svih NVO finansiranih spolja. Označimo nacionalnim registrom sve strane agente uticaja koji vršljaju po srpskim medijima, univerzitetima, kompanijama, sportskim i kulturnim instistucijama. Zavedimo red na univerzitetima i u školama. Precizno definisati granice uticaja stranih ambasada, medija i korporacija u unutrašnju politiku”, rekao je Đurđev.

Potom je i dodao da operativno i kadrovski ojačati srpske službe bezbednosti u borbi protiv stranog mešanja i unutrašnjeg podrivanja države. Kao i da treba formirati posebne istražne timove za delovanje protiv stranih agenata uticaja, uvesti oštrije kazne za antidržavne aktivnosti finansirane spolja, zaštititi ključne institucije od političkog i spoljnog pritiska, doneti mere za smanjenje ekonomske zavisnosti od stranih kreditora i globalističkih korporacija i podsticati domaću proizvodnju i preduzetništvo kao sredstvo nacionalnog jačanja.

“Ograničiti strano vlasništvo u strateškim sektorima privrede. Uspostaviti nacionalne medijske strategije za borbu protiv dezinformacija i stranih narativa. Podržati domaće medije, izdavače i produkciju koji afirmišu nacionalne interese. Uvesti programe za jačanje srpske kulturne samosvesti i srpske tradicije u školama i univerzitetima. Ojačati demografske politike za povećanje nataliteta i sprečavanje migracionih uticaja koji ugrožavaju nacionalni identitet. Uvesti mere za borbu protiv korupcije u institucijama kako bi se sprečilo njihovo potkupljivanje od strane stranih agenturnih struktura. Sprovesti reforme u lokalnim samoupravama kako bi se sprečilo širenje separatističkih tendencije”, rekao je Đurđev.

Istakao je da treba i ojačati nacionalnu i društvenu koheziju.

“Razviti strateška partnerstva sa zemljama koje poštuju suverenitet i srpske nacionalne interese. Uspostaviti alternativne ekonomske i bezbednosne saveze izvan zapadnih struktura. Jačati vojnu neutralnost uz modernizaciju i samostalnost srpske vojske. Proglasimo SPC državnom crkvom i zapretimo strogim zatvorskim kaznama svakom ko je vređa. Moramo odmah sačuvati državu, jer ako je izgubimo, izgubili smo sve zauvek”, zaključio je Đurđev.

Deša3vanja u Bijeljini
Izvor: politika.rs