Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa nizom pobjeda u Superligi Srbije, a u 13. kolu deklasiran je subotički Spartak.

Zvezda je na gostovanju u Subotici ubjedljivo slavila rezultatom 5:1.

Crveno-bijeli su tako izliječili rane iz Lige šampiona kada su u utorak poraženi od Monaka. Izabranici Vladana Milojevića su ovom pobjedom dodatno učvrstili lidersku poziciju na tabeli.

Crveno-bijeli su u prednost došli u 18. minutu kada je Silas pogodio sa druge stative nakon kornera. Na 2:0 povisio je Milan Rodić u 41. minutu, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Šerif Endijaj nastavio je da rešeta mreže, a Zvezdin napadač je u 51. minutu povisio na 3:0 sa bijele tačke.

Spartak je uspio da smanji prednost u 58. minutu kada je Luka Bijelović pogodio mrežu crveno-bijelih i ttako dao tračak nade da Subotičani mogu do izjednačenja.

Ipak četvrti gol za crveno-bijeli postigao je najskuplje ljetošnje pojačanje Zvezde, Filisio Milson, u62. minutu, a tačku na i stavio je Aleksandar Katai u 72. minutu.

Do kraja meča nije bilo velikih prilika, pa su crveno-bijeli mirno priveli utakmicu kraju.