Fudbaleri Borca na stadionu Tumba protiv PAOKA odigrali su prvi susret drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Borac-PAOK 3:2 (2:2)

Domaćini su poveli u 17 minutu golom Koulierakisa, da bi četiri minute kasnije crveno-plavi izjednačili. Precizan sa bijele tačke bio je Herera.

Novo vođstvo ekipe iz Soluna zabilježeno je u 39. minutu, ali se Banjalučani ne predaju te u posljednjem minutu prvog dijela utakmice ponovo izjednačavaju. Mrežu PAOK-a ovoga puta pogađa Kulašin.

Golom Trost-Ekonga u 51. minuti Paok je poveo sa 3:2 što je i bio konačni rezultat utakmice.

Sastavi

PAOK: Kotarski, Sastre, Trost-Ekong, Kulierakis, Baba, Ozdoev, Švab, Despodov, Murg, Taison, Tomas

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majers, Karolina, Erera, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Vuković, Lukić

Pobjednik dvomeča između Borca i PAOK-a u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ide na boljeg iz duela Malmea i KI Klaksvika, dok će poraženi u ova dva dvomeča odmjeriti snage u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Revanš

Revanš susret Borca i PAOK-a biće odigran 31. jula na Gradskom stadionu u Banjaluci sa početkom u 21 čas. Karte za tu utakmicu puštene su juče u prodaju. Cijena ulaznice za istočnu tribinu je 20 maraka. Pristalice Banjalučana, koje ovaj duel žele da posmatraju sa zapadne tribine za sektore A i D moraće da izdvoje 30, a sektore B i C 40 maraka.