Utakmica osmog kola između FK Zvijezda 09 i HŠK Posušje donijela je jako siromašnu utakmicu u kojoj je na kraju drugo poluvrijeme odlučilo pobjednika. Gosti sa Mokrog doca su slavili sa 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a osim tvrde igre pravih prilika nije bilo ni na jednoj strani.
Na samom početku drugog poluvremena Posušje je uspjelo postići gol odluke, a strijelac pogotka bio je Arijan Brković. Brković je prvu pravu priliku realizovao i tako pogodio za 1:0.

Nakon pogotka, domaći su pokušali da uspostave terensku incijativu, ali gosti nisu to dozvolili, te je uglavnom viđeno dosta grešaka sa obje strane. Već u 57. minuti utakmice Posušje stiže i do drugog pogotka, a ovoga puta mrežu domaćih pogodio je Bruno Jenjić.

Do kraja utakmice domaći su krenuli svim silama u napad, ali gosti nisu dozvoili niti jednu opasnost pred svojim golom, te su na kraju zasluženo slavili sa 2:0.