Fudbaleri ''Borca'' savladali ''Radnik''

Fudbaleri Radnika poraženi su od Borca 1:3 u 24. kolu Premijer lige BiH. Početak susreta pripao je gostima iz Banja Luke. Borac je priprijetio u 16.minutu utakmice, ali je udarac Almedina Ziljkića iskosa sa lijeve strane završio van granice igrališta. Šest minuta kasnije Dejan Meleg pokušao je volej udarcem ugroziti gol Radnika, ali je golman ‘’Plavih’’ Dalibor Kozić bio na visini svog zadatka.

​Radnik je ozbiljnije ugrozio gol Borca u 27. minutu kada je u poslednjem trenutku ispred centarfora domaćih Mahira Karića uklizao defanzivac gostiju Dejan Uzelac i otklonio opasnost od svog gola.

U 30. minutu oprobao je svoj šut igrač Radnika Nikola Popara ali je bio neprecizan. Minit kasnije na drugoj strain imao je priliku napadač Borca Goran Zakarić, ali je njegov udarac završio na prečki gola Radnika.

Tri munuta pred kraj prvog dijela utakmice Borac je došao u vođstvo. Zakarić je filigranski tačno pronašao Ziljkića u srcu šesnaesterca Radnika, ovaj je primio loptu na grudi i nogom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Radnik je odlično otvorio drugo poluvrijeme pa je do izjednačenja došao u 52. minutu, Marko Milenković je izveo korner sa lijeve strane, najviši u skoku je bio Saša Novaković koji loptu glavom šalje pored nemoćnog Bojana Pavlovića za 1:1, to je ujedno bio Novakovićev prvenac u dresu Radnika.

Radost domaćina kratko je trajala, Ziljkić je odlično proigrao Zakarića na kojeg je startovao odbranbeni igrač Radnika Mile Filipović, a sudija Miloš Gigović je dosusdio dikutabilan jedanaesterac za Borac. Neumoljiv sa ‘’kreča’’ bio je Zakarić za 2:1 u korist Borca.

Radnik je imao priliku da ponovo izjednači u 63. minutu kada su Milan Vušurović i Milenković kombinovali u kaznenom prostoru Borca, Milenković se odlučio na udarac, ali je odbrana Borca u poslednjem trenutku odreagovala i izgledna prilika za Radnik otišla je u nepovrat.

U 68. minutu bilježimo pokušaj rezerviste Milivoja Laziža iz slobodnog udarca, međutim bio je neprecizan, osam minuta kasnije Vušurović je pokušao glavom ali je lopta završila u van granice igrališta.

Konačan rezultat postavio je Panajotis Moraitis u 86. minutu grčki internacionalac, kada je Meleg ubacio loptu u šesnaesterac Radnika iz slobodnog udarca sa desne strane, Novaković je loptu zakačio glavom ali se na drugoj stative našao Moraitis koji iz neposrede blizine pogađa mrežu Radnika za konačnih 3:1 u korist Borca.

U prvom minutu sudijske nadoknade, glavni aribtar na utkamici diskutabilni Miloš Gigović iz Gradiške, isključio je trenera Randika Darka Nestorovića, koji je kraj utakmice dočekao na tribinama Gradskog stadiona.

RADNIK - BORAC 1:3 (0:1)
Strijelci: Novaković u 52. minutu za Radnik, Ziljkić u 42, Zakarić iz penala u 58. i Moraitis u 86. minutu za Borac. Gradski stadion u Bijeljini. Bez gledalaca. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Žuti kartoni: Novaković, Janjić, Filipović, Vasić (Radnik), Meleg, Mehanović (Borac). Crveni karton: Darko Nestorović u 90+1. minutu (trener Radnika).

RADNIK: Kozić, Filipović, Simonović, Novaković, Sušić (od 79. minuta Grahovac), Vasić, Popara, Milenković, Gogić (od 66. minuta Lazić), Karić  (od 32. Minuta Vušurović), Janjić.

BORAC: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ziljkić (od 73. minuta Bosančić), Ćosić, Mols, Brtan  (od 65. minuta Dujaković), Subić, Meleg (od 88. minuta Geogriev) Mehanović (od 73. minuta Moraitis), Zakarić (od 88. minuta Šikanjić).