BIJELJINA: Košarkašima ''Radnika'' pripao gradski derbi

U Gradskom derbiju 20. kola Prve lige RS za košarkaše, Budućnost BN je poražena od Radnika rezultatom 67:76.

Gostujući Radnik bolje je ušao u utakmicu, te je prvu četvrtinu riješio sa 23:17. U drugoj četvrtini viđena je sjajna igra domaćina koji na odmor odlazi sa prednošću od dva poena razlike 37:35.

Treći period je pripao Radniku, koji u posljednju četvrtinu ulazi sa prednošću od 55:51.

U posljednjoj dionici, Radnik je uspio da zadrži stečenu prednost, pa je na kraju tim koji predvodi sa klupe Vladimir Radovanović zasluženo došao do pobjede.

Utakmica je odigrana u dvorani OŠ ’’Vuk Karadžić u Bijeljini bez gledalaca zbog epidemiološke situacije. Sudije koje su učestvovale u gradskom derbiju su Goran Stojančević, Miodrag Borovina i Srđan Bogdanović.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bili su Jovanović koji je postigao 22, Peljto 19, Blagovčanin 12 koševa, dok je u redovima Radnika najviše poena postigao Mičić ukupno 22, slijede Kokoruš sa 18 i Kecman sa 12 postignutih koševa.

U narednom 21. kolu Budućnost BN gostuje ekipi Mladost Buldogs, dok će Radnik u goste na megdan Sokocu.